UWAGA! Zmiany planu w okresie ferii!

UWAGA! W okresie ferii zimowych z przyczyn od nas niezależnych nie ma rytmiki w "Bolku i Lolku" (czwartki: 14 II i 21 II), a 12 II (wtorek) i 15 II (piątek) w "Piastusiu". W pozostałych klubach zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

ZAPISY na Rytmikę dla Smyka - 2018/2019

Na zajęcia muzyczne zapraszamy dzieci w wieku od ok. 15 miesięcy (chodzące) do 6 lat. Tworzymy grupy rówieśnicze, uwzględniając miesiąc i rok ur. dziecka.
Jeśli jest wolne miejsce, do grupy można dołączyć w dowolnym momencie. Nie musi być to początek miesiąca. UWAGA! Najszybciej odpowiadamy na esemesy (609163259). Odpowiedź na e-maila nadejdzie w ciągu kilku dni. O bezpośredni kontakt telefoniczny prosimy między godz. 14.00 a 15.00 lub między 19.00 a 20.00.

By zarezerwować miejsce, można skorzystać z formularza kontaktowego w zakładce "Gdzie i kiedy" lub wysłać esemesa na nr 609163259 z imieniem i nazwiskiem dziecka, miesiącem i rokiem ur. oraz preferowanymi lokalizacjami zajęć. W razie zapisu internetowego NIEZBĘDNE jest podanie numeru tel.

SPECJALNA OFERTA! Uczestniczy zajęć mogą nabyć płytę "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" za 50% ceny rynkowej. Oferta ważna do odwołania.

PLAN ZAJĘĆ

Klub "Bolek i Lolek"- ul. Kołobrzeska 57 (niedaleko "falowca"), Gdańsk-Przymorze (raz w tygodniu)
czwartki:
17.00 - grupa młodsza wg zgłoszeń (od rocznika 2017),
17.35 - dzieci starsze.


Klub "Maciuś I" - ul. Opolska 2 (wjazd z ul. Kołobrzeskiej naprzeciwko hali sportowej), Gdańsk-Przymorze :
wtorki i czwartki (rytmika dwa razy w tygodniu):
11.00 (dzieci młodsze - od rocznika 2017)
11.35 (dzieci starsze).

Dom Kultury "Młyniec" - ul. Pilotów 3 (obok biblioteki, w pobliżu kościoła), Gdańsk-Zaspa
poniedziałki (raz w tygodniu):
17.00 - dzieci młodsze - od rocznika 2017,
17.35 - dzieci starsze.

wtorki (raz w tygodniu):
9.05 (dzieci najmłodsze wg zgłoszeń od rocznika 2017),
9.40 (dzieci starsze według zgłoszeń).


Klub "Piastuś" (ul. Piastowska 98A) - raz w tygodniu
wtorki - NOWOŚĆ!(raz w tygodniu):
16.55 (dzieci młodsze wg zgłoszeń),
17.30 (dzieci 4-6-letnie).
piątki:
10.20 (maluchy)
10.55 (maluchy),
11.30 (dzieci ok. 3-4 - letnie).


Wszystkie zajęcia prowadzi Małgorzata G. Śliwa - muzyk, polonistka, kompozytorka, autorka piosenek, pedagog z dużym doświadczeniem.

Aby zapoznać się z cennikiem, kliknij "Czytaj więcej" (poniżej).
Aby zapoznać się z REGULAMINEM zajęć, kliknij TUTAJ.ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! U nas zawsze jest wesoło.
ŁĄCZYMY PASJĘ, 20-letnie DOŚWIADCZENIE :) i PRZYSTĘPNE ceny.

marzec 2018 - kolejny sukces naszych wychowanków

21.03.2018 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 "Róża Wiatrów" zostali laureatami 5. Przeglądu Piosenek „Dzieci Śpiewają o Gdańsku”. W kategorii wiekowej 3-4 lata "Morskie nutki" zajęły I miejsce, natomiast w kategorii wiekowej 5-6 lat "Marynarze" - miejsce II. Na tegorocznym przeglądzie miało miejsce prawykonanie piosenki Małgorzaty G. Śliwy "Zagadka św. Katarzyny" poświęconej karylionowi. Starszaki doskonale poradziły sobie z niełatwym utworem, wykazując się sporymi muzycznymi umiejętnościami. "Morskie nutki" z kolei zaśpiewały piosenkę M. Śliwy "Kropka na mapie" (będącą hymnem przedszkola). Ania, Hania, Milenka i Ala w nagrodę za zajęcie I miejsca będą miały okazję wystąpić w Operze Leśnej w Sopocie.

W tegorocznym przeglądzie organizowanym przez Fundację Wspólnota Gdańska wzięło udział ok. 1300. dzieci.

Gratulujemy laureatom, wszystkim występującym dzieciom i ich opiekunom!

SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW - V2017

11.05.2017 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 zostali laureatami IV Przeglądu Piosenek o Gdańsku - w obu grupach wiekowych. "Róża Wiatrów" uczestniczyła w konkursie po raz drugi i po raz drugi stanęła na podium. Tym razem przedszkolaki wykonały specjalnie dla nich napisane piosenki: "Duch gdańskiej fosy" oraz "Kropka na mapie" - autorstwa Małgorzaty G. Śliwy. Gratulujemy wspaniałym wykonawcom!

SPECJALNA ZNIŻKA

Uczestniczy Rytmiki dla Smyka mogą nabyć naszą płytę "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" za 50% ceny rynkowej. Wystarczy zgłosić się do osoby prowadzącej zajęcia. Oferta ważna do odwołania. Można również zamówić e-booka z nutami i zadaniami do piosenek z płyty.

NASZ SUKCES AUTORSKI - V 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że "Piosenka Żurawia" autorstwa Małgorzaty Gabrieli Śliwy zajęła I miejsce w ogólnopolskim KONKURSIE NA PIOSENKĘ O GDAŃSKU DLA DZIECI w kategorii TEKST. Piosenka została nagrana w Radiu Gdańsk i opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Pliki mp3 i pdf (z tekstem oraz nutami) dostępne są bezpłatnie na stronie www.gap.edu.pl.

Prawykonanie "Piosenki Żurawia" miało miejsce 10 maja 2016 r. na dorocznym Przeglądzie Piosenek o Gdańsku organizowanym przez fundację Wspólnota Gdańska.

SUKCES NASZYCH WYCHOWANKÓW - V2016

Nasi wychowankowie z przedszkola "Róża Wiatrów" wzięli dziś udział w finale przeglądu piosenki Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku - zarówno w kategorii wiekowej 3-4, jak i 5-6. Konkurencja była bardzo duża ( ok. 1000 dzieci z 69. placówek). Dzieci wykonały utwory Małgorzaty G. Śliwy - "Piosenkę Żurawia" oraz "Król Neptun".

"Róża Wiatrów" uczestniczyła w przeglądzie po raz pierwszy. W chwili ogłoszenia konkursu nie istniały nawet nasze piosenki... Wygraliśmy jednak wyścig z czasem i w obu grupach wiekowych jesteśmy na podium. Gratulujemy dzieciom i pracownikom przedszkola!

Ebook "Muzyczna sałatka dla kilkulatka"

Polecamy ebooka:

Małgorzata Śliwa, Muzyczna sałatka dla kilkulatka. Kompleksowy i harmonijny rozwój dziecka. Książka dla nauczycieli i rodziców.

W celu złożenia zamówienia napisz do nas, korzystając z formularza w zakładce "Gdzie i kiedy".
(UWAGA!Teraz dla firm specjalna promocja kompletu (ebook+płyta CD z piosenkami) w cenie 34,99 z wysyłką gratis! Oszczędzasz 9,99 PLN.)

ISBN 978-83-931135-0-7
Liczba stron A4: 63
Zawiera też pomoce dydaktyczne do wydrukowania bądź wyświetlenia przy pomocy rzutnika czy komputera.


Pozycja przyda się nauczycielom przedszkoli oraz klas I - III, a także rodzicom mającym podstawowe umiejętności muzyczne lub posiadającym płytę CD "Muzyczna sałatka dla kilkulatka".


Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe strony e-booka, kliknij tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z linku poniżej.

Nasze artykuły: Szanujmy dzieci! Traktujmy je poważnie!

24.09.2012 w Egodziecka.pl ukazał się artykuł Małgorzaty Śliwy (z Dobrego Startu), w którym autorka przedstawiła swoje refleksje na temat muzyki dla dzieci. Oto fragmenty tekstu:

Sztuka dla najmłodszych - w obiegowej opinii, to ta „drugiej kategorii”, tworzona nierzadko przez przypadkowe osoby. Niepokoi ukryte w tym twierdzeniu przekonanie dyskryminujące dzieci. Czy dzieci nie zasługują na wartościową sztukę? Czy mają być skazane na wyroby chałturnicze, klecone w pośpiechu, tanie, bo słabej jakości?


otwórz artykuł w portalu Egodziecka.pl.

"Wybrane spośród stu"- wywiad z Małgorzatą Śliwą (Dobry Start)

Upodobanie do tworzenia piosenek przejawiałam od najwcześniejszego dzieciństwa. Improwizowałam na prośbę mamy, starając się wymyślać rymowane teksty. Gdy zaczęłam naukę gry na fortepianie, zafascynowało mnie tworzenie muzyki instrumentalnej - mówi Małgorzata Śliwa (autorka "Muzycznej sałatki dla kilkulatka") w rozmowie z Agatą Hołubowską.

Zapraszamy do lektury! Przejdź do portalu Qlturka.pl.

Portal Qlturka.pl pochlebnie ocenił naszą "Muzyczną sałatkę dla kilkulatka"

Oto link do recenzji płyty z piosenkami:"Muzyczna sałatka dla kilkulatka", którą opublikował portal dla rodziców Qlturka.pl.

Pani Agata Hołubowska napisała między innymi:

"(...) każdy mały słuchacz, gdy tylko usłyszy takie radosne śpiewy, zaraz nadstawia uszu. (Przetestowałam na własnych dzieciach - cisza, jak makiem zasiał...).

Jedyną wadą płyty jest to, że się zbyt szybko kończy. Jednak mam nadzieję, że spośród piosenek, które pani Małgorzata Śliwa skomponowała, jeszcze wiele znajdzie się na kolejnych płytach. Są po prostu tego warte, by usłyszała je cała Polska.

Polecam rytmicznie!".


Wygenerowano w sekund: 0.01
868,562 Unikalnych wizyt

© 2009 by: CCY