Powitanie

"Dobry Start" dla Państwa Dziecka...


Celem edu-Rytmiki dla Smyka jest wszechstronna edukacja niemowląt i starszych dzieci przy muzyce wyłącznie na żywo (pianino, śpiew). Edu-Rytmikę dla Smyka prowadzi osoba o wielu pasjach, nauczycielka dyplomowana - Małgorzata G. Śliwa - muzyk, polonistka, kompozytorka, autorka piosenek dla dzieci.


Do zapisu wystarczy SMS na nr 609163259. Podajemy: imię i nazwisko dziecka, rok i miesiąc ur. oraz preferowane lokalizacje czy godziny zajęć (grafik i cennik niżej - pod żółtą belką).
 

Co zyskuje Państwa dziecko, uczestnicząc w edu-Rytmice dla Smyka?
 • Rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową.
 • Uczy się (w zależności od wieku) od kilku do kilkunastu układów tanecznych.
 • Ze zrozumieniem śpiewa i słucha piosenek.
 • Poszerza wiedzę o świecie i wzbogaca zasób słownictwa.
 • Ćwiczy dykcję.
 • Rozwija wyobraźnię, mając niejednokrotnie możliwość współtworzenia zajęć.
 • Kształci słuch muzyczny.
 • Uczy się grać na prostych instrumentach muzycznych.
 • Przygotowuje się do występów publicznych, zyskuje pewność siebie.
 • Rozwija pamięć słuchową, wzrokową i kinestetyczną.
 • Ćwiczy umiejętność pracy w grupie.
 • Korzysta z ciekawych pomocy dydaktycznych.
 • Będąc na zajęciach z bliską osobą, w bezpiecznej atmosferze zabawy uczy się prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.
 • Pożytecznie i przyjemnie spędza czas, bawiąc się z rówieśnikami, a jednocześnie wzmacniając więzi rodzinne.

Rodzice z kolei mają szansę poznać mocne i słabsze strony dziecka, obserwując je na tle grupy rówieśniczej, zawiązać nowe znajomości, potańczyć i pośpiewać, odrywając się od "prozy życia".

Zapraszamy do wesołej zabawy!

Śpiewać, tańczyć i słuchać piosenek ze zrozumieniem warto oczywiście także w domu. Repertuar dostosowany do możliwości i zainteresowań dzieci znajdą Państwo na płycie "Muzyczna sałatka dla kilkulatka". Więcej w newsach (na dole tej strony) i na FB.

Muzyczna sałatka dla kilkulatka- nowe piosenki dla dzieci

Wypromuj również swoją stronę

ZAPISY - 2023/2024

Zapraszamy do zapisów na edu-Rytmikę dla Smyka oraz lekcje muzyki dla dzieci "zerówkowych" i szkolnych (7-8 lat).
Na edu-Rytmikę można zgłosić dziecko co najmniej roczne. Tworzymy kilka wąskich grup wiekowych (według miesiąca i roku urodzenia maluchów). Grafik w newsie niżej.

Zajęcia dla dzieci "zerówkowych" i szkolnych: wtorki o 17:40 przy ul. Piastowskiej 98A.

W celu zapisu prosimy o SMS na nr 609 163 259.
Podajemy:
imię i nazwisko dziecka,
miesiąc i rok urodzenia,
preferowane lokalizacje, dni, godziny.


Nasze zajęcia to sprawdzona jakość edukacji, muzyka tylko na żywo (pianino, śpiew), sporo atrakcji, wesoła zabawa dla małych i dużych, wielu zadowolonych, potwierdzających skuteczność nauki Rodziców przychodzących do nas z kolejnymi pociechami :)

Ceny karnetów (2023 r.):
150 zł za 4 kolejne lekcje (raz w tygodniu, dziecko z opiekunem),
250 zł za 8 wejść (wariant dwa razy w tygodniu - promocja dotyczy klubu "Maciuś I" - wtorki i czwartki do południa),
270 zł za rodzeństwo w tej samej grupie (wariant raz w tygodniu, 4 lekcje).

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

PLAN ZAJĘĆ I ZAPISY NA ROK SZKOLNY - 2023 / 2024

ZAPISY

Jak zapisać dziecko na zajęcia?

Prosimy o SMS na nr 609 163 259. Podajemy: imię i nazwisko dziecka, miesiąc i rok ur. oraz preferowane lokalizacje i godziny - grafik niżej. Niezbędny jest nr tel. do kontaktu. Jeśli brak miejsca w danej grupie, powiadomimy i zaproponujemy inną lub - na życzenie - zapiszemy dziecko na listę oczekujących.

Cele zajęć

Celem zajęć jest wszechstronny, całościowy rozwój dziecka przy muzyce na żywo (pianino lub inny instrument klawiszowy). Maluszek zdobędzie wiele nowych informacji o świecie, będzie uczył się koncentrować uwagę, śpiewać, tańczyć, muzykować, liczyć, rozwinie słuch muzyczny, sprawność fizyczną i umysłową (także myślenie abstrakcyjne), zyska obycie i okazję do pierwszych występów. Dysponujemy ciekawymi pomocami dydaktycznymi (w tym ścieżką sensoryczną).

Nasze zajęcia to sprawdzona jakość (DOBRY START działa od 1999 r.), wielu zadowolonych Rodziców przychodzi do nas z kolejnymi pociechami :)

Dla kogo są zajęcia?

Przyjmujemy dzieci w wieku od ok. 13 miesięcy do 8 lat. Maluszki dzielimy na grupy według MIESIĄCA i ROKU urodzenia. W zajęciach aktywnie uczestniczą dorośli.

Przed pierwszą lekcją prosimy zapoznać się z REGULAMINEM, który znajduje się w zakładce "O ZAJĘCIACH" (na dole strony).

Dodatkowa oferta dla uczestników zajęć

Nasza autorska CD z piosenkami śpiewanymi przez przedszkolaki "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" oraz e-book z nutami i zadaniami ze zniżką 33%. Więcej o CD na dole str. Zamówienie można złożyć na zajęciach lub wysyłając SMS (nr 609 163 259).

CENNIK (2023 r.)

Ceny karnetów (2023 r.):
150 zł za 4 kolejne lekcje (raz w tygodniu, dziecko z opiekunem),
250 zł za 8 wejść (wariant dwa razy w tygodniu - promocja),
270 zł za rodzeństwo w tej samej grupie (wariant raz w tygodniu, 4 lekcje).

Opuszczone lekcje można odrabiać z inną grupą (warunki w regulaminie).

PLAN ZAJĘĆ
UWAGA! Mogą nastąpić kosmetyczne zmiany.

Klub "Bolek i Lolek"- ul. Kołobrzeska 57 (niedaleko "falowca"), Przymorze (raz w tygodniu)
CZWARTKI:
16.45 (młodsze),
17.20 (starsze według zgłoszeń).


Klub "Maciuś I" - ul. Opolska 2 (wjazd z ul. Kołobrzeskiej naprzeciwko hali sportowej), Przymorze
WTORKI: 10.00


Klub "Piastuś"
(ul. Piastowska 98A, Przymorze) - raz w tygodniu

WTORKI:

16.30 (maluszki),
17.05 (średnie),
17.40 (starszaki do 8 lat).


CZWARTKI:

10.00.

Wszystkie zajęcia prowadzi Małgorzata G. Śliwa - muzyk, polonistka, kompozytorka, autorka piosenek, nauczycielka dyplomowana.

REGULAMIN zajęć: kliknij tutaj.

SUKCES w konkursie - luty 2020

Już piąty raz nasi wychowankowie brali udział w Przeglądzie Piosenek o Gdańsku i po raz piąty ze wspaniałymi wynikami. W kategorii wiekowej 3-4 lata mamy I miejsce, w kategorii 5-6 miejsce II. Maluszki wystąpiły z piosenką "Kropka na mapie", starszaki z "Bajką muszelki". Teksty i muzyka obu utworów autorstwa Małgorzaty G. Śliwy prowadzącej edu-Rytmikę dla Smyka.

Najlepszy zespół miał zaśpiewać 14 maja 2020 r. w Filharmonii Bałtyckiej. Niestety tym razem epidemia pokrzyżowała plany.

Nagroda główna - koncert w Filharmonii Bałtyckiej

10 czerwca 2019 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 w Gdańsku wystąpili w Filharmonii Bałtyckiej, wykonując "Piosenkę Żurawia" Małgorzaty Śliwy pod kierunkiem autorki. Udział w koncercie był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w tegorocznym konkursie "Dzieci śpiewają o Gdańsku".

Znowu mamy PIERWSZE miejsce! 19.03.2019

Z przyjemnością informujemy, że zwyciężyliśmy 6. Przegląd Piosenek "Dzieci śpiewają o Gdańsku" w kategorii wiekowej 5-6-lat. Zespół "Marynarze" wystąpił z "Piosenką Żurawia", która w 2016 r. wygrała ogólnopolski konkurs na utwór o Gdańsku i została opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Autorką tekstu i muzyki jest prowadząca edu-Rytmikę dla Smyka oraz wyróżniony zespół Małgorzata Śliwa.

Marzec 2018 - kolejny sukces naszych wychowanków

21.03.2018 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 "Róża Wiatrów" zostali laureatami 5. Przeglądu Piosenek „Dzieci Śpiewają o Gdańsku”. W kategorii wiekowej 3-4 lata "Morskie nutki" zajęły I miejsce, natomiast w kategorii wiekowej 5-6 lat "Marynarze" - miejsce II. Na tegorocznym przeglądzie miało miejsce prawykonanie piosenki Małgorzaty G. Śliwy "Zagadka św. Katarzyny" poświęconej karylionowi. Starszaki doskonale poradziły sobie z niełatwym utworem, wykazując się sporymi muzycznymi umiejętnościami. "Morskie nutki" z kolei zaśpiewały piosenkę M. Śliwy "Kropka na mapie" (będącą hymnem przedszkola). Ania, Hania, Milenka i Ala w nagrodę za zajęcie I miejsca będą miały okazję wystąpić w Operze Leśnej w Sopocie.

W tegorocznym przeglądzie organizowanym przez Fundację Wspólnota Gdańska wzięło udział ok. 1300. dzieci.

Gratulujemy laureatom, wszystkim występującym dzieciom i ich opiekunom!

SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW - V2017

11.05.2017 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 zostali laureatami IV Przeglądu Piosenek o Gdańsku - w obu grupach wiekowych. "Róża Wiatrów" uczestniczyła w konkursie po raz drugi i po raz drugi stanęła na podium. Tym razem przedszkolaki wykonały specjalnie dla nich napisane piosenki: "Duch gdańskiej fosy" oraz "Kropka na mapie" - autorstwa Małgorzaty G. Śliwy. Gratulujemy wspaniałym wykonawcom!

NASZ SUKCES AUTORSKI - V 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że "Piosenka Żurawia" autorstwa Małgorzaty Gabrieli Śliwy zajęła I miejsce w ogólnopolskim KONKURSIE NA PIOSENKĘ O GDAŃSKU DLA DZIECI w kategorii TEKST. Piosenka została nagrana w Radiu Gdańsk i opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Pliki mp3 i pdf (z tekstem oraz nutami) dostępne są bezpłatnie na stronie www.gap.edu.pl.

Prawykonanie "Piosenki Żurawia" miało miejsce 10 maja 2016 r. na dorocznym Przeglądzie Piosenek o Gdańsku organizowanym przez fundację Wspólnota Gdańska.

SUKCES NASZYCH WYCHOWANKÓW - V2016

Nasi wychowankowie z przedszkola "Róża Wiatrów" wzięli dziś udział w finale przeglądu piosenki Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku - zarówno w kategorii wiekowej 3-4, jak i 5-6. Konkurencja była bardzo duża ( ok. 1000 dzieci z 69. placówek). Dzieci wykonały utwory Małgorzaty G. Śliwy - "Piosenkę Żurawia" oraz "Król Neptun".

"Róża Wiatrów" uczestniczyła w przeglądzie po raz pierwszy. W chwili ogłoszenia konkursu nie istniały nawet nasze piosenki... Wygraliśmy jednak wyścig z czasem i w obu grupach wiekowych jesteśmy na podium. Gratulujemy dzieciom i pracownikom przedszkola!

Ebook "Muzyczna sałatka dla kilkulatka"

Polecamy ebooka:

Małgorzata Śliwa, Muzyczna sałatka dla kilkulatka. Kompleksowy i harmonijny rozwój dziecka. Książka dla nauczycieli i rodziców.
Oprócz nut i licznych zadań publikacja zawiera pomoce dydaktyczne do wydrukowania bądź wyświetlenia przy pomocy rzutnika czy komputera. Do kompletu przyda się płyta CD z nagraniami piosenek i podkładami. Śpiewają głównie dzieci w wieku przedszkolnym, grają profesjonalni muzycy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z linku poniżej.

Nasze artykuły: Szanujmy dzieci! Traktujmy je poważnie!

24.09.2012 w Egodziecka.pl ukazał się artykuł Małgorzaty Śliwy (z Dobrego Startu), w którym autorka przedstawiła swoje refleksje na temat muzyki dla dzieci. Oto fragmenty tekstu:

Sztuka dla najmłodszych - w obiegowej opinii, to ta „drugiej kategorii”, tworzona nierzadko przez przypadkowe osoby. Niepokoi ukryte w tym twierdzeniu przekonanie dyskryminujące dzieci. Czy dzieci nie zasługują na wartościową sztukę? Czy mają być skazane na wyroby chałturnicze, klecone w pośpiechu, tanie, bo słabej jakości?


otwórz artykuł w portalu Egodziecka.pl.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,593,955 Unikalnych wizyt

© 2009 by: CCY