Powitanie

"Dobry Start" dla Państwa Dziecka...


Celem edu-Rytmiki dla Smyka jest wszechstronna edukacja niemowląt i starszych dzieci przy muzyce wyłącznie na żywo (pianino, śpiew). Edu-Rytmikę dla Smyka prowadzi osoba o wielu pasjach, nauczycielka dyplomowana - Małgorzata G. Śliwa - muzyk, polonistka, kompozytorka, autorka piosenek dla dzieci.


Do zapisu wystarczy SMS na nr 609163259. Podajemy: imię i nazwisko dziecka, rok i miesiąc ur. oraz preferowane lokalizacje czy godziny zajęć (grafik i cennik niżej - pod żółtą belką).
 

Co zyskuje Państwa dziecko, uczestnicząc w edu-Rytmice dla Smyka?
 • Rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową.
 • Uczy się (w zależności od wieku) od kilku do kilkunastu układów tanecznych.
 • Ze zrozumieniem śpiewa i słucha piosenek.
 • Poszerza wiedzę o świecie i wzbogaca zasób słownictwa.
 • Ćwiczy dykcję.
 • Rozwija wyobraźnię, mając niejednokrotnie możliwość współtworzenia zajęć.
 • Kształci słuch muzyczny.
 • Uczy się grać na prostych instrumentach muzycznych.
 • Przygotowuje się do występów publicznych, zyskuje pewność siebie.
 • Rozwija pamięć słuchową, wzrokową i kinestetyczną.
 • Ćwiczy umiejętność pracy w grupie.
 • Korzysta z ciekawych pomocy dydaktycznych.
 • Będąc na zajęciach z bliską osobą, w bezpiecznej atmosferze zabawy uczy się prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.
 • Pożytecznie i przyjemnie spędza czas, bawiąc się z rówieśnikami, a jednocześnie wzmacniając więzi rodzinne.

Rodzice z kolei mają szansę poznać mocne i słabsze strony dziecka, obserwując je na tle grupy rówieśniczej, zawiązać nowe znajomości, potańczyć i pośpiewać, odrywając się od "prozy życia".

Zapraszamy do wesołej zabawy!

Śpiewać, tańczyć i słuchać piosenek ze zrozumieniem warto oczywiście także w domu. Repertuar dostosowany do możliwości i zainteresowań dzieci znajdą Państwo na płycie "Muzyczna sałatka dla kilkulatka". Więcej w newsach (na dole tej strony) i na FB.

Muzyczna sałatka dla kilkulatka- nowe piosenki dla dzieci

Wypromuj również swoją stronę

PLAN ZAJĘĆ I ZAPISY NA ROK SZKOLNY - 2022 / 2023

ZAPISY

Jak zapisać dziecko na zajęcia?

Prosimy o SMS na nr 609 163 259. Podajemy: imię i nazwisko dziecka, miesiąc i rok ur. oraz preferowane lokalizacje i godziny - grafik niżej. Niezbędny jest nr tel. do kontaktu. Jeśli brak miejsca w danej grupie, powiadomimy i zaproponujemy inną lub - na życzenie - zapiszemy dziecko na listę oczekujących.

Cele zajęć

Celem zajęć jest wszechstronny, całościowy rozwój dziecka przy muzyce na żywo (pianino lub inny instrument klawiszowy). Maluszek zdobędzie wiele nowych informacji o świecie, będzie uczył się koncentrować uwagę, śpiewać, tańczyć, muzykować, liczyć, rozwinie słuch muzyczny, sprawność fizyczną i umysłową (także myślenie abstrakcyjne), zyska obycie i okazję do pierwszych występów. Dysponujemy ciekawymi pomocami dydaktycznymi (w tym ścieżką sensoryczną).

Dla kogo są zajęcia?

Przyjmujemy dzieci w wieku od ok. 13 miesięcy do 7 lat. Maluszki dzielimy na grupy według MIESIĄCA i ROKU urodzenia. W zajęciach aktywnie uczestniczą dorośli.

Przed pierwszą lekcją prosimy zapoznać się z REGULAMINEM, który znajduje się w zakładce "O ZAJĘCIACH" (na dole strony).

Dodatkowa oferta dla uczestników zajęć

Nasza autorska CD z piosenkami śpiewanymi przez przedszkolaki "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" oraz e-book z nutami i zadaniami ze zniżką 33%. Więcej o CD na dole str. Zamówienie można złożyć na zajęciach lub wysyłając SMS (nr 609 163 259).

CENNIK (od września 2022 r.)

Karnet na 4 lekcje (raz w tygodniu) - 130zł;
w klubie Maciuś I karnet na 8 zajęć (dwa razy w tygodniu) 210 zł. Karnety są ważne cztery tygodnie i obejmują wstęp 1 dziecka i 1 opiekuna. Opuszczone lekcje można odrabiać z inną grupą (warunki w regulaminie).

PLAN ZAJĘĆ


Klub "Bolek i Lolek"- ul. Kołobrzeska 57 (niedaleko "falowca"), Przymorze (raz w tygodniu)
CZWARTKI:
16.45 (młodsze),
17.20 (starsze według zgłoszeń).


Klub "Maciuś I" - ul. Opolska 2 (wjazd z ul. Kołobrzeskiej naprzeciwko hali sportowej), Przymorze
WTORKI i CZWARTKI (wariant dwa razy w tygodniu): 10.00
WTORKI: 10.35 (raz w tygodniu).
CZWARTKI: 10.35 (raz w tygodniu). UWAGA! Grupa czasowo nie funkcjonuje. W sprawie wznowienia tych zajęć prosimy o kontakt telefoniczny.

Klub "Piastuś" (ul. Piastowska 98A, Przymorze) - raz w tygodniu
WTORKI:
16.30 (maluszki),
17.10 (średnie),
17.45 (starszaki do 7 lat).
PIĄTKI:
10.00

Wszystkie zajęcia prowadzi Małgorzata G. Śliwa - muzyk, polonistka, kompozytorka, autorka piosenek, nauczycielka dyplomowana.

REGULAMIN zajęć: kliknij tutaj.


ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! U nas zawsze jest wesoło.
ŁĄCZYMY PASJĘ, ponad 25-letnie DOŚWIADCZENIE :) i PRZYSTĘPNE ceny.

INFORMACJE DLA NOWYCH UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ 2022 / 2023

Zapraszamy do zapisów na edu-Muzykę dla Smyka w wieku od 1 do 7 lat (plan wyżej). Wystarczy zgłoszeniowy SMS - nr 609163259. Planowane wznowienie zajęć: 6 września 2022 (wtorek).


CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED PIERWSZĄ LEKCJĄ?

1. Do sali wchodzi z dzieckiem JEDNA osoba dorosła.
2. Wszystkich obowiązuje zmiana obuwia. W miesiącach letnich wystarczą dodatkowe skarpety antypoślizgowe (nie ma dywanów).
3. Opłaty robimy gotówką, na miejscu. Wskazane odliczone kwoty.
4. Karnety (dziecko + jeden opiekun) ważne są 4 tygodnie . W razie choroby zajęcia można odrabiać z INNĄ grupą (warunki w REGULAMINIE - zakładka "O zajęciach").
5. Najpóźniej na początku września każdy zapisany otrzyma SMS z informacją o grupie i dacie startu.
6. Dziecko można zapisać na więcej niż jedne zajęcia tygodniowo.


WAŻNE PORADY

Dla większości milusińskich będzie to pierwsza "lekcja" w życiu. Od każdego z dorosłych wiele zależy. Pamiętajmy, by uprzedzić dziecko, że idziemy bawić się z innymi maluchami, mamami, tatusiami. W przeciwnym razie nasza czujna pociecha może wydedukować, że właśnie czeka ją szczepienie ;) albo nagłe "zniknięcie" rodziców w progu żłobka czy przedszkola...

Bądźmy 5-8 minut wcześniej, żeby maluch poznał otoczenie, ale nie znudził się czekaniem.

Spóźnienie na pierwsze zajęcia to fatalny pomysł! Może skończyć się dla dziecka długotrwałym strachem przed wejściem do sali, zwłaszcza jeśli będziemy zdenerwowani i niecierpliwi.

Pamiętajmy, że pociechy bezbłędnie odczytują emocje opiekunów. Bądźmy zatem radośni, spokojni i wyrozumiali :) To wcześniej czy później pozytywnie zaprocentuje.


WÓZKI

Do tej pory wózki dziecięce musiały zostawać w przedsionku (decyduje zarząd klubu). W razie potrzeby można użyć zabezpieczenia rowerowego. Zwykle pracownicy placówki są w pobliżu i czuwają nad tym, by do budynku nie wchodziły niepowołane osoby.


ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

SUKCES w konkursie - luty 2020

Już piąty raz nasi wychowankowie brali udział w Przeglądzie Piosenek o Gdańsku i po raz piąty ze wspaniałymi wynikami. W kategorii wiekowej 3-4 lata mamy I miejsce, w kategorii 5-6 miejsce II. Maluszki wystąpiły z piosenką "Kropka na mapie", starszaki z "Bajką muszelki". Teksty i muzyka obu utworów autorstwa Małgorzaty G. Śliwy prowadzącej edu-Rytmikę dla Smyka.

Najlepszy zespół miał zaśpiewać 14 maja 2020 r. w Filharmonii Bałtyckiej. Niestety tym razem epidemia pokrzyżowała plany.

Nagroda główna - koncert w Filharmonii Bałtyckiej

10 czerwca 2019 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 w Gdańsku wystąpili w Filharmonii Bałtyckiej, wykonując "Piosenkę Żurawia" Małgorzaty Śliwy pod kierunkiem autorki. Udział w koncercie był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w tegorocznym konkursie "Dzieci śpiewają o Gdańsku".

Znowu mamy PIERWSZE miejsce! 19.03.2019

Z przyjemnością informujemy, że zwyciężyliśmy 6. Przegląd Piosenek "Dzieci śpiewają o Gdańsku" w kategorii wiekowej 5-6-lat. Zespół "Marynarze" wystąpił z "Piosenką Żurawia", która w 2016 r. wygrała ogólnopolski konkurs na utwór o Gdańsku i została opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Autorką tekstu i muzyki jest prowadząca edu-Rytmikę dla Smyka oraz wyróżniony zespół Małgorzata Śliwa.

Marzec 2018 - kolejny sukces naszych wychowanków

21.03.2018 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 "Róża Wiatrów" zostali laureatami 5. Przeglądu Piosenek „Dzieci Śpiewają o Gdańsku”. W kategorii wiekowej 3-4 lata "Morskie nutki" zajęły I miejsce, natomiast w kategorii wiekowej 5-6 lat "Marynarze" - miejsce II. Na tegorocznym przeglądzie miało miejsce prawykonanie piosenki Małgorzaty G. Śliwy "Zagadka św. Katarzyny" poświęconej karylionowi. Starszaki doskonale poradziły sobie z niełatwym utworem, wykazując się sporymi muzycznymi umiejętnościami. "Morskie nutki" z kolei zaśpiewały piosenkę M. Śliwy "Kropka na mapie" (będącą hymnem przedszkola). Ania, Hania, Milenka i Ala w nagrodę za zajęcie I miejsca będą miały okazję wystąpić w Operze Leśnej w Sopocie.

W tegorocznym przeglądzie organizowanym przez Fundację Wspólnota Gdańska wzięło udział ok. 1300. dzieci.

Gratulujemy laureatom, wszystkim występującym dzieciom i ich opiekunom!

SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW - V2017

11.05.2017 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 zostali laureatami IV Przeglądu Piosenek o Gdańsku - w obu grupach wiekowych. "Róża Wiatrów" uczestniczyła w konkursie po raz drugi i po raz drugi stanęła na podium. Tym razem przedszkolaki wykonały specjalnie dla nich napisane piosenki: "Duch gdańskiej fosy" oraz "Kropka na mapie" - autorstwa Małgorzaty G. Śliwy. Gratulujemy wspaniałym wykonawcom!

NASZ SUKCES AUTORSKI - V 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że "Piosenka Żurawia" autorstwa Małgorzaty Gabrieli Śliwy zajęła I miejsce w ogólnopolskim KONKURSIE NA PIOSENKĘ O GDAŃSKU DLA DZIECI w kategorii TEKST. Piosenka została nagrana w Radiu Gdańsk i opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Pliki mp3 i pdf (z tekstem oraz nutami) dostępne są bezpłatnie na stronie www.gap.edu.pl.

Prawykonanie "Piosenki Żurawia" miało miejsce 10 maja 2016 r. na dorocznym Przeglądzie Piosenek o Gdańsku organizowanym przez fundację Wspólnota Gdańska.

SUKCES NASZYCH WYCHOWANKÓW - V2016

Nasi wychowankowie z przedszkola "Róża Wiatrów" wzięli dziś udział w finale przeglądu piosenki Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku - zarówno w kategorii wiekowej 3-4, jak i 5-6. Konkurencja była bardzo duża ( ok. 1000 dzieci z 69. placówek). Dzieci wykonały utwory Małgorzaty G. Śliwy - "Piosenkę Żurawia" oraz "Król Neptun".

"Róża Wiatrów" uczestniczyła w przeglądzie po raz pierwszy. W chwili ogłoszenia konkursu nie istniały nawet nasze piosenki... Wygraliśmy jednak wyścig z czasem i w obu grupach wiekowych jesteśmy na podium. Gratulujemy dzieciom i pracownikom przedszkola!

Ebook "Muzyczna sałatka dla kilkulatka"

Polecamy ebooka:

Małgorzata Śliwa, Muzyczna sałatka dla kilkulatka. Kompleksowy i harmonijny rozwój dziecka. Książka dla nauczycieli i rodziców.
Oprócz nut i licznych zadań publikacja zawiera pomoce dydaktyczne do wydrukowania bądź wyświetlenia przy pomocy rzutnika czy komputera. Do kompletu przyda się płyta CD z nagraniami piosenek i podkładami. Śpiewają głównie dzieci w wieku przedszkolnym, grają profesjonalni muzycy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z linku poniżej.

Nasze artykuły: Szanujmy dzieci! Traktujmy je poważnie!

24.09.2012 w Egodziecka.pl ukazał się artykuł Małgorzaty Śliwy (z Dobrego Startu), w którym autorka przedstawiła swoje refleksje na temat muzyki dla dzieci. Oto fragmenty tekstu:

Sztuka dla najmłodszych - w obiegowej opinii, to ta „drugiej kategorii”, tworzona nierzadko przez przypadkowe osoby. Niepokoi ukryte w tym twierdzeniu przekonanie dyskryminujące dzieci. Czy dzieci nie zasługują na wartościową sztukę? Czy mają być skazane na wyroby chałturnicze, klecone w pośpiechu, tanie, bo słabej jakości?


otwórz artykuł w portalu Egodziecka.pl.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,168,122 Unikalnych wizyt

© 2009 by: CCY