Powitanie

"Dobry Start" dla Państwa Dziecka...

UWAGA! Aktualny plan zajęć znajduje się na dole strony (w newsach)!

Zadaniem firmy jest edukacja muzyczno-literacka najmłodszych. W zajęciach uczestniczą dzieci już od 1. roku życia, otrzymując szansę harmonijnego, wielokierunkowego rozwoju oraz bezpośredniego kontaktu z muzyką wykonywaną na żywo.
Nasze zajęcia to więcej niż rytmika!
 

Co zyskuje Państwa dziecko, uczestnicząc w spotkaniach?
 • Rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową.
 • Uczy się (w zależności od wieku) od kilku do kilkunastu układów tanecznych.
 • Umie zaśpiewać piosenki o różnorodnej tematyce, także popularne i ludowe.
 • Pogłębia swą wiedzę o świecie i wzbogaca zasób słownictwa.
 • Uczy się świadomego odbioru tekstów literackich, co jest niezmiernie ważne we współczesnej szkole.
 • Ćwiczy dykcję.
 • Rozwija wyobraźnię, mając niejednokrotnie możliwość współtworzenia zajęć.
 • Kształci słuch muzyczny.
 • Uczy się grać na różnych prostych instrumentach muzycznych.
 • Przygotowuje się do występów publicznych, zyskuje pewność siebie.
 • Rozwija pamięć słuchową, wzrokową i kinestetyczną.
 • Zyskuje umiejętność pracy w grupie, bardzo ważną we współczesnych realich i wymaganą w szkole.
 • Uczy się korzystać z różnych ciekawych pomocy dydaktycznych.
 • Ma szansę ocalić słuch absolutny dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką.
 • Bezstresowo, uczestnicząc w zajęciach z bliską osobą, uczy się funkcjonowania w społeczeństwie.
 • Pożytecznie i przyjemnie spędza czas, bawiąc się z rówieśnikami.

Naszą pasją jest tworzenie piosenek dla dzieci. 18 listopada 2010 r. ukazała się płyta "Muzyczna sałatka dla kilkulatka", którą nagrywaliśmy w RB Sound w Pucku od lutego do sierpnia 2010 roku. Więcej w newsach.

Muzyczna sałatka dla kilkulatka- nowe piosenki dla dzieci

Wypromuj również swoją stronę

odwołane zajęcia w klubie "Bolek i Lolek"

W okresie ferii zimowych w klubie "Bolek i Lolek" nie będzie rytmiki dla dzieci. Jest to związane z funkcjonowaniem klubu. W pozostałych miejscach nasze zajęcia odbędą się zgodnie z planem.

Zapisy do nowej grupy: Rytmika dla Smyka w "Piastusiu" - 2018 r.

NewsyTrwają zapisy do nowej grupy dla maluchów w klubie osiedlowym "Piastuś" (ul. Piastowska 98 A - Przymorze, niedaleko Żabianki) - piątki o godz. 9.20. Orientacyjny czas startu - druga połowa stycznia lub luty. Początek zajęć będzie zależny od terminu zebrania się odpowiedniej liczby chętnych.

Osoby zapisane otrzymają wiadomość na podany nr telefonu. Wystarczy zgłoszeniowy esemes (na nr 609163259). Podajemy imię i nazwisko dziecka, rok i miesiąc ur. oraz preferowane miejsce lub miejsca zajęć. Dokonując zgłoszenia przez Internet, pamiętamy o podaniu numeru tel. do kontaktu.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW - V2017

11.05.2017 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 zostali laureatami IV Przeglądu Piosenek o Gdańsku - w obu grupach wiekowych. "Róża Wiatrów" uczestniczyła w konkursie po raz drugi i po raz drugi stanęła na podium. Tym razem przedszkolaki wykonały specjalnie dla nich napisane piosenki: "Duch gdańskiej fosy" oraz "Kropka na mapie" - autorstwa Małgorzaty G. Śliwy. Gratulujemy wspaniałym wykonawcom!

SPECJALNA ZNIŻKA

Uczestniczy Rytmiki dla Smyka mogą nabyć naszą płytę "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" za 50% ceny rynkowej. Wystarczy zgłosić się do osoby prowadzącej zajęcia. Oferta ważna do odwołania. Można również zamówić e-booka z nutami i zadaniami do piosenek z płyty.

NASZ SUKCES AUTORSKI - V 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że "Piosenka Żurawia" autorstwa Małgorzaty Gabrieli Śliwy zajęła I miejsce w ogólnopolskim KONKURSIE NA PIOSENKĘ O GDAŃSKU DLA DZIECI w kategorii TEKST. Piosenka została nagrana w Radiu Gdańsk i opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Pliki mp3 i pdf (z tekstem oraz nutami) dostępne są bezpłatnie na stronie www.gap.edu.pl.

Prawykonanie "Piosenki Żurawia" miało miejsce 10 maja 2016 r. na dorocznym Przeglądzie Piosenek o Gdańsku organizowanym przez fundację Wspólnota Gdańska.

SUKCES NASZYCH WYCHOWANKÓW - V2016

Nasi wychowankowie z przedszkola "Róża Wiatrów" wzięli dziś udział w finale przeglądu piosenki Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku - zarówno w kategorii wiekowej 3-4, jak i 5-6. Konkurencja była bardzo duża ( ok. 1000 dzieci z 69. placówek). Dzieci wykonały utwory Małgorzaty G. Śliwy - "Piosenkę Żurawia" oraz "Król Neptun".

"Róża Wiatrów" uczestniczyła w przeglądzie po raz pierwszy. W chwili ogłoszenia konkursu nie istniały nawet nasze piosenki... Wygraliśmy jednak wyścig z czasem i w obu grupach wiekowych jesteśmy na podium. Gratulujemy dzieciom i pracownikom przedszkola!

PLAN ZAJĘĆ 2017/2018

NewsyTrwają zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2017/2018. Zapraszamy dzieci w wieku od ok. 15 miesięcy (chodzące) do 6 lat. Tworzymy grupy rówieśnicze, uwzględniając miesiąc i rok ur. dziecka.
Jeśli jest wolne miejsce, można dołączyć do grupy w dowolnym czasie. Jeśli brak, zapisujemy dziecko na listę oczekujących. W lipcu i sierpniu rytmiki nie prowadzimy.

By zarezerwować miejsce, prosimy skorzystać z formularza kontaktowego w zakładce "Gdzie i kiedy" lub telefonu (609163259). Wystarczy esemes z imieniem i nazwiskiem dziecka, miesiącem i rokiem ur. oraz preferowanymi lokalizacjami zajęć.

SPECJALNA OFERTA! Wszyscy uczestniczy zajęć mogą nabyć płytę "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" za 50% ceny rynkowej. Oferta ważna do odwołania.

PLAN ZAJĘĆ (2017/2018)

Klub "Bolek i Lolek"- ul. Kołobrzeska 57 (niedaleko "falowca"), Gdańsk-Przymorze
wtorki (17.05) i czwartki (17.35) - dwa razy w tygodniu,
dwulatki i trzylatki;

wtorki:
17.40 (przedszkolaki do 6. roku życia) - 40 minut raz w tygodniu,

czwartki:
17.00 (rocznik 2016 - raz w tygodniu 30 minut).

Klub "Maciuś I" - ul. Opolska 2 (wjazd z ul. Kołobrzeskiej naprzeciwko hali sportowej), Gdańsk-Przymorze :
wtorki i czwartki (rytmika dwa razy w tygodniu):
11.00 (dzieci najmłodsze)
11.35 ("starszaki").

Dom Kultury "Młyniec" - ul. Pilotów 3 (obok biblioteki, w pobliżu kościoła), Gdańsk-Zaspa
poniedziałki (raz w tygodniu):
17.00 - dzieci do 2. r. ż.,
17.30 - dzieci od ok. 2,5 r. ż.).

wtorki (raz w tygodniu):
9.05 (maluszki do 2. r. ż.),
9.40 (zajęcia 40-minutowe dla dzieci od rocznika 2015).


Klub "Piastuś" (ul. Piastowska 98A) - raz w tygodniu
piątki:
10.55 (dzieci do 2. r. ż.),
11.30 (dzieci 3-4 - letnie),
10.20 - trwa nabór maluszków do nowej grupy (orientacyjny czas startu - początek 2018 r. - zależy od terminu zebrania się grupy; zapisane osoby otrzymają wiadomość na podany nr tel.)


Wszystkie zajęcia prowadzi Małgorzata G. Śliwa - muzyk, polonistka, kompozytorka, autorka piosenek, pedagog z dużym doświadczeniem.

Aby zapoznać się z cennikiem, kliknij "Czytaj więcej" (poniżej).
Aby zapoznać się z REGULAMINEM zajęć, kliknij TUTAJ.ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! U nas zawsze jest wesoło.
ŁĄCZYMY PASJĘ, 20-letnie DOŚWIADCZENIE :) i PRZYSTĘPNE ceny.

Ebook "Muzyczna sałatka dla kilkulatka"

Polecamy ebooka:

Małgorzata Śliwa, Muzyczna sałatka dla kilkulatka. Kompleksowy i harmonijny rozwój dziecka. Książka dla nauczycieli i rodziców.

W celu złożenia zamówienia napisz do nas, korzystając z formularza w zakładce "Gdzie i kiedy".
(UWAGA!Teraz dla firm specjalna promocja kompletu (ebook+płyta CD z piosenkami) w cenie 34,99 z wysyłką gratis! Oszczędzasz 9,99 PLN.)

ISBN 978-83-931135-0-7
Liczba stron A4: 63
Zawiera też pomoce dydaktyczne do wydrukowania bądź wyświetlenia przy pomocy rzutnika czy komputera.


Pozycja przyda się nauczycielom przedszkoli oraz klas I - III, a także rodzicom mającym podstawowe umiejętności muzyczne lub posiadającym płytę CD "Muzyczna sałatka dla kilkulatka".


Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe strony e-booka, kliknij tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z linku poniżej.

Nasze artykuły: Szanujmy dzieci! Traktujmy je poważnie!

24.09.2012 w Egodziecka.pl ukazał się artykuł Małgorzaty Śliwy (z Dobrego Startu), w którym autorka przedstawiła swoje refleksje na temat muzyki dla dzieci. Oto fragmenty tekstu:

Sztuka dla najmłodszych - w obiegowej opinii, to ta „drugiej kategorii”, tworzona nierzadko przez przypadkowe osoby. Niepokoi ukryte w tym twierdzeniu przekonanie dyskryminujące dzieci. Czy dzieci nie zasługują na wartościową sztukę? Czy mają być skazane na wyroby chałturnicze, klecone w pośpiechu, tanie, bo słabej jakości?


otwórz artykuł w portalu Egodziecka.pl.

"Wybrane spośród stu"- wywiad z Małgorzatą Śliwą (Dobry Start)

Upodobanie do tworzenia piosenek przejawiałam od najwcześniejszego dzieciństwa. Improwizowałam na prośbę mamy, starając się wymyślać rymowane teksty. Gdy zaczęłam naukę gry na fortepianie, zafascynowało mnie tworzenie muzyki instrumentalnej - mówi Małgorzata Śliwa (autorka "Muzycznej sałatki dla kilkulatka") w rozmowie z Agatą Hołubowską.

Zapraszamy do lektury! Przejdź do portalu Qlturka.pl.

Portal Qlturka.pl pochlebnie ocenił naszą "Muzyczną sałatkę dla kilkulatka"

Oto link do recenzji płyty z piosenkami:"Muzyczna sałatka dla kilkulatka", którą opublikował portal dla rodziców Qlturka.pl.

Pani Agata Hołubowska napisała między innymi:

"(...) każdy mały słuchacz, gdy tylko usłyszy takie radosne śpiewy, zaraz nadstawia uszu. (Przetestowałam na własnych dzieciach - cisza, jak makiem zasiał...).

Jedyną wadą płyty jest to, że się zbyt szybko kończy. Jednak mam nadzieję, że spośród piosenek, które pani Małgorzata Śliwa skomponowała, jeszcze wiele znajdzie się na kolejnych płytach. Są po prostu tego warte, by usłyszała je cała Polska.

Polecam rytmicznie!".


Wygenerowano w sekund: 0.00
656,084 Unikalnych wizyt

© 2009 by: CCY