"Wybrane spośród stu"- wywiad z Małgorzatą Śliwą (Dobry Start)

Upodobanie do tworzenia piosenek przejawiałam od najwcześniejszego dzieciństwa. Improwizowałam na prośbę mamy, starając się wymyślać rymowane teksty. Gdy zaczęłam naukę gry na fortepianie, zafascynowało mnie tworzenie muzyki instrumentalnej - mówi Małgorzata Śliwa (autorka "Muzycznej sałatki dla kilkulatka") w rozmowie z Agatą Hołubowską.

Zapraszamy do lektury! Przejdź do portalu Qlturka.pl.

Portal Qlturka.pl pochlebnie ocenił naszą "Muzyczną sałatkę dla kilkulatka"

Oto link do recenzji płyty z piosenkami:"Muzyczna sałatka dla kilkulatka", którą opublikował portal dla rodziców Qlturka.pl.

Pani Agata Hołubowska napisała między innymi:

"(...) każdy mały słuchacz, gdy tylko usłyszy takie radosne śpiewy, zaraz nadstawia uszu. (Przetestowałam na własnych dzieciach - cisza, jak makiem zasiał...).

Jedyną wadą płyty jest to, że się zbyt szybko kończy. Jednak mam nadzieję, że spośród piosenek, które pani Małgorzata Śliwa skomponowała, jeszcze wiele znajdzie się na kolejnych płytach. Są po prostu tego warte, by usłyszała je cała Polska.

Polecam rytmicznie!".


Portal ROZMOWY O DZIECIACH o naszej płycie "Muzyczna sałatka dla kilkulatka"

Portal rozmowyodzieciach.pl zamieścił recenzję naszej płyty z piosenkami:"Muzyczna sałatka dla kilkulatka".

Oto fragmenty artykułu "Naprawdę smakowity kąsek":

"(...) Jest tu 14 przepięknie skrojonych i zaśpiewanych piosenek. Partie wokalne bardzo ładnie i czysto wykonały dzieci (słychać ich duże zaangażowanie), na instrumentach (...) grają zawodowi muzycy.
Wydawnictwo zasługuje na uwagę z wielu powodów: pierwszy to bogactwo brzmienia, które jednak nie razi, a cieszy; nie jest to hałas, a wspaniale płynąca muzyka, której chce się słuchać! Po drugie piosenki pobudzają do ilustrowania gestem, ruchem; do naśladowania różnych czynności, do śpiewania. Jednym słowem – aktywizują smyka (...). I wreszcie: muzyka i teksty są na wysokim poziomie, działają na wyobraźnię dziecka. Mały słuchacz szybko zaczyna powtarzać dane frazy czy dźwięki. Nie bez znaczenia jest także wszechstronność tematyki (...). Płytę polecamy też do przedszkoli, klubików malucha czy domów kultury. Będzie wspaniałą inspiracją przy tworzeniu autorskich scenariuszy zajęć (...)".

link do recenzji.

KONKURS PLASTYCZNY: MUZYCZNA SAŁATKA 2011 ROZSTRZYGNIĘTY

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs plastyczny: MUZYCZNA SAŁATKA, inspirowany naszą płytą z piosenkami, został rozstrzygnięty.

Opinia o naszej "Muzycznej sałatce dla kilkulatka"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że płyta: "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" jest już dostępna w sprzedaży. Jej dopełnieniem będzie e-książka pod tym samym tytułem.

Projekt powstaje we współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Łęgowie.
Patronem medialnym jest Radio Gdańsk.


Kliknij, aby przeczytać opinię specjalisty d/s wychowania przedszkolnego o "Muzycznej sałatce...".

Gdzie nabyć naszą płytę "Muzyczna sałatka dla kilkulatka"?

Naszymi patronami medialnymi są Radio Gdańsk i OKSiR Gminy Pruszcz Gdański.


GDZIE MOŻNA NABYĆ PŁYTĘ?

Domino- Zabawki Edukacyjne- Pomoce Dydaktyczne, Gdańsk- Żabianka, ul. Subisława 28 (hurt i detal). Przejdź do sklepu.Podmioty zainteresowane kupnem płyty prosimy o kontakt mailowy z producentem: info@rytmika-gdansk.pl. Dla przedszkoli, żłobków, domów kultury przy zakupie większej ilości płyt (na przykład na prezenty, nagrody) mamy wyjątkowe rabaty!


ZAWARTOŚĆ PŁYTY


"Muzyczna sałatka dla kilkulatka" zawiera:
- 10 nowych piosenek dla dzieci w wykonaniu dzieci i artystów- muzyków,
- wersje instrumentalne wszystkich utworów z linią melodyczną,
- dodatek do samodzielnego kształcenia słuchu,
- słowa piosenek.

Muzykę skomponowała Małgorzata Śliwa, która jest również autorką słów piosenek. Wszystkie utwory (teksty i melodie) sprawdziły się w praktyce. Były wiele lat wykorzystywane w pracy z kilkuletnimi dziećmi- nie tylko przez autorkę.

"Muzyczna sałatka dla kilkulatka" zawiera piosenki na cały rok (także okolicznościowe - na Dzień Dziadka i Dzień Matki). Jest przeznaczona dla dzieci do ok. ósmego roku życia. Ma przygotowywać malucha do odbioru sztuki tzw. wysokiej. Dlatego muzyka została zagrana głównie na instrumentach akustycznych przez profesjonalistów, a piosenki usłyszymy w wykonaniu dzieci, do których adresowany jest krążek. Jesteśmy przekonani, że do śpiewania może zachęcić tylko dobry przykład. Chcemy więc, by ta muzyka stała się "muzyką rodzinną". Śpiewajmy razem z dziećmi! Piosenki są tym dla duszy, czym zdrowe odżywianie dla ciała... Może stąd tytuł płyty...?

Album przyda się w domu, szkole i w przedszkolu.

WYKONAWCY

Partie wokalne wykonały dzieci, głównie w wieku przedszkolnym: Agatka Matyjaszczyk (6 lat), Kornelka Gawrońska (6 lat), Oliwka Sobuń (6 lat), Artur Dobrzyński (12 lat), Adaś Śliwa (7 lat), Hania Gołaszewska (5 lat), Witek Dobrzyński (9 lat), Ola Dobrzyńska (6 lat), jak również Izabela Głowienka (studentka gdańskiej Akademii Muzycznej) oraz autorka. Ćwiczenia do kształcenia słuchu zaśpiewała skrzypaczka- Małgorzata Piotrowska. Fotografie wykonawców znajdują się w zakładce - GALERIA ZDJĘĆ.

W nagraniach wzięli udział artyści-muzycy: Bożena Bieniek (wiolonczela), Malwina Sojecka (flet), Piotr Rudecki (klarnet) oraz autorka (instrumenty klawiszowe, perkusyjne, akordeon).

"Muzyczna sałatka dla kilkulatka" została nagrana w Pucku- w studiu RBSound. Master przygotował Ryszard Bizewski.

Projekt okładki powstał przy współpracy Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Łęgowie. Rysunki wykonała p. Agnieszka Michalczyk, grafiką zajmowali się p. Grzegorz Antoni Cwaliński oraz p. Anna Tybel (studio graficzne 2.1 GRAFIK).

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO POWSTANIA PŁYTY- NIE TYLKO JAKO WYKONAWCY, ALE TEŻ JAKO PRZYJACIELE- DORADCY!

Muzyczna sałatka dla kilkulatka- nowe piosenki dla dzieci

Wypromuj również swoją stronę
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,594,007 Unikalnych wizyt

© 2009 by: CCY